Aktualności

Rolnicy mogą składać wnioski

susza wwwOd 3 października spora grupa rolników z naszej gminy może składać wnioski w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o udzielenie pomocy w związku ze szkodami w uprawach spowodowanymi przez tegoroczną suszę.

W tym roku do Urzędu Gminy Stara Biała wpłynęło 205 wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych przez suszę. Po oględzinach przeprowadzonych przez komisje w gospodarstwach, sporządzone zostały protokoły z oszacowaniem zakresu i wysokości szkód.
Do dzisiaj 147 protokołów przesłanych przez naszą gminę do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zostało pozytywnie zweryfikowanych przez wojewodę. Pierwsze protokoły zostały zwrócone do Urzędu Gminy już na początku września. Są one na bieżąco odbierane przez rolników. Jeszcze 48 protokołów czeka na weryfikację wojewody, natomiast 10 po podpisaniu przez rolników i członków komisji zostanie przesłane do wojewody.
Dzięki sprawnemu działaniu komisji na terenie naszej gminy, rolnicy, którzy już otrzymali protokoły mogą od pierwszego dnia przyjmowania wniosków o pomoc składać stosowne dokumenty. Przyjmowanie wniosków rusza 3 października i potrwa do 31 października.
Wnioski wraz z kopią protokołu z szacowania strat należy składać w biurze powiatowym Biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. W powiecie płockim biuro ARiMR mieści się w Płocku przy Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 35 (tel. 24 267 31 32). Szczegółowe informacje dotyczące wniosków „suszowych” można znaleźć na stronie www.arimr.gov.pl

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2021 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies