Aktualności

Strażacy podpisali umowę

Niedawno strażacy z OSP Stara Biała podpisali umowę o dotacji z Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowego  Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na zakup nowego auta. Dotacja to 285 tys. zł.
Całkowity koszt zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Stara Biała to ponad 955 tys. zł. Dotacja w wysokości 285 tys. zł z WFOŚiGW oraz NFOŚiGW to najwyższe zewnętrzne dofinansowanie zakupu auta. Najwięcej pieniędzy na zakup popłynie z budżetu naszej gminy – 300 tys. zł. Pozostałe środki to wsparcie z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (200 tys. zł), z budżetu samorządu Mazowsza (100 tys. zł), z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (75 tys. zł).
Nowy samochód, który powinien pojawić się w listopadzie, zastąpi w OSP Stara Biała wysłużonego, 36-letniego Stara. Jednostka OSP w Starej Białej, która w tym roku świętuje 98. rocznicę powstania, od 2000 r. jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym i jest jedyną jednostką z naszej gminy z tym systemie. Jednostka liczy 56 członków.

logo auto www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2022 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies