Aktualności

Strażacy dostali sprzęt

Po raz kolejny jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy skorzystały z programu „Zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania” dofinansowanego ze środków powiatu płockiego. Doposażone zostały w sprzęt ratowniczy oraz umundurowanie jednostki OSP w Bronowie-Zalesiu, Brwilnie i Maszewie.
W ramach programu dofinansowanego przez powiat płocki jednostka OSP Bronowo-Zalesie wzbogaciła się o mundury wyjściowe damskie i męskie, ubrania koszarowe, kombinezon na owady i dwie sztuki radiotelefonów. OSP Brwilno przybyło 10 par butów specjalnych, a OSP Maszewo mundury wyjściowe, ubrania koszarowe i ocieplane kurtki strażackie.
Sprzęt został przekazany 26 listopada, w Urzędzie Gminy Stara Biała, w obecności wójta Sławomira Wawrzyńskiego. Odebrali go Janusz Stupecki, prezes OSP Brwilno, Bogdan Jachimowicz, prezes OSP Bronowo-Zalesie, Mirosław Kaczorowski, naczelnik OSP Maszewo i Krzysztof Sztelak, prezes OSP Maszewo.
Skuteczność działania jednostek ochotniczych straży pożarnych uzależniona jest w dużym stopniu od sprzętu, jakim dysponują. Doposażanie jednostek OSP w sprzęt jest procesem ciągłym, wymagającym niekiedy dużych nakładów finansowych. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach program będzie kontynuowany, co pozwoli doposażyć w sprzęt pozostałe jednostki OSP z terenu naszej gminy.
Więcej zdjęć tutaj

lofo powiat www

straz sprzet www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2023 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies