Aktualności

O pożarach wiedzą wszystko

Weronika Janiszewska i Jakub Patrowicz okazali się najlepsi podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. I to oni będą reprezentować naszą gminę podczas eliminacji powiatowych.
To już 43. edycja Turnieju, a eliminacje na terenie naszej gminy zorganizował Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Starej Białej. Odbyły się w hali w Maszewie Dużym. Swoje reprezentacje w eliminacjach wystawiły szkoły w Maszewie Dużym i Starych Proboszczewicach. Uczestnicy turnieju rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-VI i kl. VII-VIII. Każda ze szkół mogła wystawić po troje uczniów w każdej z kategorii.
Uczniowie w pierwszym etapie musieli zmierzyć się z testem. Mieli pół godziny na odpowiedzi na 30 pytań. Po sprawdzeniu testów przez komisję konkursową, po troje uczniów awansowało do finału, czyli etapu ustnego. W finale uczestnicy turnieju mieli do wyboru zestawy składające się z trzech pytań. Odpowiadając na pytanie można było zdobyć maksymalnie 3 pkt. O wygranej w całych eliminacjach decydowała liczba punktów z testu i odpowiedzi ustnej.
Podczas eliminacji w naszej gminie komisja konkursowa, w której znaleźli się wójt Sławomir Wawrzyński, Adrian Portalski i prezes Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Starej Białej, Stanisław Wiśniewski, po sprawdzeniu testów do finału zakwalifikowała w młodszej kategorii Jakuba Patrowicza i Lidię Staszewską (oboje SP w Maszewie Dużym) oraz Jakuba Kosibę (SP w Starych Proboszczewicach), a starszej kategorii Weronikę Janiszewską i Dominikę Lubasińską (obie SP w Maszewie Dużym) oraz Maje Kikolską (SP w Starych Proboszczewicach).
 Po finałowej rozgrywce okazało się, że w grupie młodszej najlepiej spisał się Jakub Patrowicz. Drugie miejsce przypadło Lidii Staszewskiej, a trzecie Jakubowi Kosibie. W starszej kategorii triumfowała Weronika Janiszewska, druga była Dominika Lubasińska, a trzecia Maja Kikolska. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować naszą gminę podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 11 marca w Płocku.
Uczniowie, którzy znaleźli się na podium zostali uhonorowani pucharami i voucherami do jednego ze sklepów sportowych, które ufundował Urząd Gminy oraz upominkami od Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Wszyscy otrzymali natomiast dyplomy uczestnictwa w turnieju i upominki od GOKiS-u.
- Wiedza uczestników turnieju była naprawdę na wysokim poziomie – stwierdził na zakończenie eliminacji Stanisław Wiśniewski. A uczniowie musieli zmierzyć się z dość trudnymi pytaniami. Np. co służy do wytwarzania i podawania piany średniej, albo jaki gaz o właściwościach wybuchowych wydziela się podczas ładowania akumulatorów kwasowych.
Wójt Sławomir Wawrzyński dziękował organizatorom eliminacji za włożony wysiłek, wszystkim uczestnikom za udział w eliminacjach, a ich zwycięzcom życzył powodzenia na etapie powiatowym. – Być może wiedza, jaką zdobyliście dzięki temu turniejowi stanie się inspiracją, aby w przyszłości zostać strażakami – stwierdził wójt.
Zwycięzcom gminnych eliminacji gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych. A wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i włożony wysiłek w przygotowanie się do turnieju.
Więcej zdjęć tutaj

turniej ppoz www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2022 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies