Aktualności

Dokumentacja na drogi

Ponad 660 tys. wyda Urząd Gminy na opracowanie dokumentacji dotyczących budowy kilkunastu dróg i ulic w naszej gminie. To pierwszy, bardzo ważny etap, tych drogowych inwestycji.
W ostatnim przetargu na „Opracowanie dokumentacji dotyczących budowy dróg na terenie Gminy Stara Biała” wyodrębnionych zostało dziewięć zadań. Niestety w przypadku opracowania dokumentacji dotyczącej przebudowy ul. Płockiej w Starych Proboszczewicach, przetarg został unieważniony.
Rozstrzygnięto natomiast pozytywnie przetarg jeśli chodzi o opracowanie dokumentacji dotyczącej:
• budowy drogi gminnej (ul. Łącznej) w miejscowości Maszewo
• przebudowy ul. Spółdzielczej w miejscowości Stare Proboszczewice
• budowy części dr. wewnętrznej w miejscowości Stara Biała na dz. nr 159
• budowy ulic Jagodowej i Poziomkowej w miejscowości Brwilno
• budowy ulic Szerokiej i Fiołkowej w miejscowości Brwilno
• budowy ulicy Laurowej w miejscowości Brwilno
• budowy ścieżki rowerowej Maszewo Duże –Brwilno
• budowy ul. Mickiewicza w miejscowości Maszewo Duże
Opracowanie dokumentacji na te inwestycje pochłonie z budżetu gminy blisko 405 tys. zł.
We wcześniejszym przetargu na opracowanie dokumentacji było ujętych 12 zadań. W jednym przypadku postępowanie zostało unieważnione (opracowanie dokumentacji dotyczącej budowy drogi gminnej (ul. Łącznej) w miejscowości Maszewo), a w dwóch wybrany wykonawca odstąpił od podpisania umowy (opracowanie dokumentacji dotyczącej przebudowy ulicy Płockiej w miejscowości Stare Proboszczewice oraz opracowanie dokumentacji dotyczącej budowy części dr. wewnętrznej w miejscowości Stara Biała na dz. nr 159).
Podpisano natomiast umowy na wykonanie dokumentacji dotyczącej:
• budowy ulicy Bankowej w miejscowości Biała
• budowy drogi wewnętrznej w miejscowości Nowe Bronowo na dz. nr 41/2
• budowy drogi wewnętrznej w miejscowości Stare Draganie na dz. nr 39
• budowy drogi wewnętrznej w miejscowości Nowe Trzepowo
• budowy drogi wewnętrznej w miejscowości Stara Biała na dz. nr 112/9 oraz 182/7 i 182/8
• budowy drogi gminnej w miejscowości Trzebuń na dz. nr 33
• budowy infrastruktury drogowej – pętla autobusowa w miejscowości Mańkowo
• budowy sięgacza w miejscowości Maszewo
• budowy drogi wewnętrznej w miejscowości Dziarnowo
W przypadku tego przetargu opracowanie dokumentacji kosztowało ponad 242 tys. zł.
- Mam świadomość, że dla naszych mieszkańców modernizacja oraz budowa nowych dróg i ulic jest bardzo ważna. Zwłaszcza, że nasza gmina dynamicznie się rozwija, przybywa nowych domów, a więc i ulic. Tylko w tych dwóch przetargach zostanie opracowana dokumentacja dla 17 inwestycji drogowych w naszej gminie. Dodatkowo uzgadniamy szczegóły dotyczące przebudowy ulicy Płockiej w Starych Proboszczewicach. Należy dodać, że w 2019 roku rozpoczęto projektowanie dróg: Kamionki – Włoczewo, w Dziarnowie oraz w Maszewie poniżej oczyszczalni. Dodatkowo zbliżają się do końca prace przy projektowaniu ulicy Bunikiewicza w Nowych Proboszczewicach. Obecnie posiadamy wykonane dokumentacje na budowę ulic Mazowieckiego i Bunikiewicza w Nowych Proboszczewicach, drogi gminnej Nowe Trzepowo – Bronowo-Zalesie i drogi gminnej Bronowo-Zalesie – Nowe Bronowo. To pierwszy krok, aby zostały one zrealizowane. Wiem, że mieszkańcy chcieliby, aby wszystko zostało zbudowane od razu, ale niestety tego nie da się zrobić, ponieważ jesteśmy ograniczeni budżetem. Ale w miarę możliwości budżetu gminy będziemy budować nowe drogi – mówi wójt Sławomir Wawrzyński.

milodroz www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2022 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies