Aktualności

Jak się szczepimy w naszej gminie

Z informacji dostępnych na portalu ze statystykami szczepień przeciwko Covid-19 wynika, że w naszej gminie szczepienia idą nie najgorzej. Ale mogłoby być znacznie lepiej. Szczepienia są co prawda dobrowolne, ale żyjąc i mieszkając w pewnej społeczności, w jakimś stopniu ponosimy za nią odpowiedzialność. Dlatego warto przemyśleć wizytę w punkcie szczepień.
Statystyki szczepień przeciwko Covid-19 w poszczególnych gminach dostępne są na stronie www.gov.pl. Dane są aktualizowane codziennie o godz. 13.00. Wynika z nich, że we wtorkowy poranek, 3 sierpnia, najbardziej „wyszczepioną” gminą była Podkowa Leśna (pow. grodziski), w której 63,6 proc. mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. W liczbach bezwzględnych to 2420 osób z 3801 wszystkich mieszkańców gminy. Druga lokata przypadła Warszawie z 62,8 proc. „wyszczepień”.
W subregionie płockim liderem jest Płock. W stolicy regionu w pełni zaszczepionych jest 51,3 proc. mieszkańców (60 679 ze 118 268). Daje to Płockowi 114 miejsce w Polsce na 2477 gmin, które są w zestawieniu. W powiecie płockim prym wiedzie gmina Słupno. Całkowicie zaszczepionych jest w niej 49,2 proc. mieszkańców. To 3996 osób z 8129 mieszkańców gminy. To 198 lokata w kraju.
Nasza gmina jest na drugim miejscu w powiecie płockim. U nas w pełni zaszczepionych jest 44,8 proc. mieszkańców (47,5 proc. przynajmniej jedną dawką). Z racji tego, że jesteśmy największą gminą w powiecie płockim – u nas są największe liczby zaszczepionych. W statystykach nasza gmina liczy 12 019 mieszkańców. W pełni zaszczepionych jest 5383 osób, a pierwszą dawką 5708. W poszczególnych grupach wiekowych rozkład szczepień przynajmniej jedną dawką wygląda następująco:
• 12-19 lat – 315 osób (5,51 proc. wśród zaszczepionych przynajmniej jedną dawką i 2,62 z ogólnej liczby mieszkańców),
• 20-39 lat – 1351 osób (23,66 proc. i 11,24 proc.)
• 40-59 lat – 2332 osób (40,85 proc. i 19,4)
• 60-69 lat – 948 osób (16,6 proc. i 7,88 proc.)
• 70+ - 762 (13,34 proc. i 6,33 proc.).
Zachęcamy tych mieszkańców, którzy się nie zaszczepili, aby jeszcze przemyśleli swoją decyzje i zgłosili się do najbliższego punktu szczepień.

szczepionka1 www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2022 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies