Aktualności

Pomóżmy razem!

Szanowni Mieszkańcy! Pragnę bardzo serdecznie podziękować za Państwa dotychczasowe wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie naszej gminy. Państwa hojność i otwarte serca są powodem do dumy dla nas wszystkich. Pojawiają się jednak nowe wyzwania, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o dalszą pomoc.
Na terenie naszej gminy jest już ponad setka uchodźców z Ukrainy. To kobiety z dziećmi, które znalazły u nas schronienie przed wojną. Znalazły gościnę w domach prywatnych i instytucjach. Nie ma żadnych problemów z zapewnieniem uchodźcom np. wyżywienia czy środków czystości. Jednak do Urzędu Gminy coraz częściej trafiają sygnały, że pojawiają się problemy z zaopatrzeniem w odzież, obuwie, bieliznę osobistą.
Nie chcemy jednak organizować zbiórki tych artykułów. Gdyby taka była, na pewno zapełnilibyście Państwo magazyny w kilka godzin. Chodzi nam jednak o pomoc dla konkretnych osób. O konkretny rozmiar np. spodni, kurtek, butów. Nie wspominając o bieliźnie osobistej.
Dlatego prosimy Państwa o wpłaty na specjalnie stworzone konto. Za zebrane pieniądze kupimy odpowiednią odzież, buty, bieliznę osobistą. Pieniądze można wpłacać na konto 71 9038 0004 0000 0013 2000 0950, prowadzone przez Bank Spółdzielczy w Starej Białej. Przelewy muszą być koniecznie z dopiskiem: DAROWIZNA - Pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Systematycznie będziemy Państwa informować o stanie konta i o kwotach, które zostały wydane na pomoc dla uchodźców. Chciałbym dodać, że oczywiście Urząd Gminy będzie cały czas udzielać pomocy w ramach obowiązujących przepisów. Dotychczas Urząd Gminy przekazał ze środków budżetowych blisko 14 tys. zł na ten cel.
Już teraz serdecznie dziękuję za każdą wpłatę.
Sławomir Wawrzyński, Wójt Gminy Stara Biała

ukraina www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2023 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies