Aktualności

Najazd motocyklistów

W sobotę 20 lipca nasza Gmina przeżyła istny najazd motocyklistów. Wszystko to za sprawą IV Płockiego Rajdu Motocykli Zabytkowych. Pasjonaci starych motocykli za bazę obrali sobie Ośrodek Rekreacyjno – Szkoleniowy w Cierszewie. Bardzo duża część trasy rajdu wiodła drogami naszej gminy. Ponadto w Białej, przy budynku Urzędu Gminy umiejscowiono Punkt Kontroli Przejazdu a także rozegrano jedną z konkurencji sprawnościowych. Uczestnicy mieli do pokonania odpowiednio przygotowany tor przeszkód. Oprócz perfekcyjnego opanowania swoich motocykli, zawodnicy musieli zmierzyć się ze specjalnym rowerem, który był tak skonstruowany, że kierownica skręcała odwrotnie w stosunku do przedniego koła. Jak się okazało w trakcie próby – wykręcenie jednej „ósemki” wcale nie było takie proste. Zwłaszcza, że na przejechanie całego toru były tylko 2 minuty, potem naliczano punkty karne.

Ponieważ wszystkim zawodnikom zajmowało to trochę czasu, to miłośnicy starej motoryzacji mieli okazje, nie tylko podziwiać dawne motocykle, ale porozmawiać z właścicielami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na motocyklu czy nawet odbyć krótką przejażdżkę.

Oprócz starych motocykli na parking przed Urzędem Gminy zawitały także dwa wyjątkowe samochody. Chewrolet National z 1928 roku czy zabytkowy model Mercedesa z 1965, którego wyprodukowano tylko 250 szt.

Z Białej, uczestnicy rajdu udali się na płocki Stary Rynek, gdzie odbyła się kolejna konkurencja rajdu.

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2022 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies