Aktualności

Umowa na dofinansowanie podpisana

Wójt Sławomir Wawrzyński podpisał z wojewodą mazowieckim, Konstantym Radziwiłłem umowę o dofinansowaniu budowy oraz przebudowy ulic w Nowych i Starych Proboszczewicach. Dotacja pochodzi z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Nasza gmina otrzymała ponad 2,1 mln zł dofinansowania. Całość inwestycji szacowana jest na ponad 3 mln zł.
Dokładna kwota dofinansowania to 2 148 726 zł. To najwyższe dofinansowanie jakie otrzymały gminy z powiatu płockiego.
Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych wspomogą realizację zadania „Budowa części ul. Mazowieckiego i Hermana oraz przebudowa części ul. Hermana, Szacherskiego i Konopnickiej w miejscowościach Nowe i Stare Proboszczewice”. Dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych sięgnie 70 proc.
W ramach prac na odcinku blisko 1,4 kilometra zostanie m.in. ułożona kostka betonowa i wykonana kanalizacja deszczowa. Część inwestycji jest już realizowana. Chodzi o 341-metrowy fragment ul. Mazowieckiego. Prace rozpoczęły się w marcu tego roku, a koszt przedsięwzięcia to ponad 805 tys. zł. Kolejne prace będą realizowane po zabezpieczeniu odpowiednich środków w budżecie gminy.
- To ważne dla nas dofinansowanie, bo pozwoli nam przyspieszyć budowę dróg osiedlowych w Starych i Nowych Proboszczewicach. A tym samym przyspieszy budowę dróg w innych miejscowościach naszej gminy, bo zostaną nam pieniądze w budżecie – mówi wójt Sławomir Wawrzyński.
Planowany termin zakończenia wszystkich prac w Nowych i Starych Proboszczewicach to 2020 r.

umowa probo www

Polecamy

 • Portal odpadowy ZGRP
 • Internetowa Telewizja Regionalna
 • Powiat Płocki
 • Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
 • NSR - Narodowe Siły Rezerwowe
 • ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Pomoc w zarządzaniu mikro firmą - Mikroporady.pl
 • KRUS: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 • Związek Gmin Regionu Płockiego
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski
 • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Płockiej
 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacjo Rolnictwa
 • Główny Urząd Statystyczny
 • Mapa Aktywności Organizacji Pozarządowych Związku Gmin Regionu Płockiego
 • Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Powiatowa Sieć Dialogu
 • e-Deklaracje
© 2020 Gmina Stara Biała - Urząd Gminy | Realizacja: StudioAlfa.pl - Projektowanie stron Joomla CMS.
Polityka plików cookies